Przewodnik po najlepszych kocykach dla niemowląt

Kocyki kojarzą się z ciepłem, wygodą i bezpieczeństwem. Szczególnie podczas snu niemowlęcia, które tego wszystkiego bardzo potrzebuje. Czy znasz jednak pojęcie “cellular blanket”?

 

Cellular blanket – co to jest?

Jako producent artykułów dziecięcych musimy orientować się w nowoczesnych rekomendacjach ekspertów w tej dziedzinie. Stąd wiemy, jak odpowiadać na potrzeby mam i niemowląt, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo i jakość tworzonych produktów.

Dziś niezwykle popularnym rodzajem kocyka dla maluszków jest tzw. cellular blanket. Czym dokładnie jest? To jedyny rekomendowany przez specjalistów rodzaj kocyka dla dzieci poniżej 12 miesiąca życia. Takim jest np. lekki bawełniany kocyk muślinowy, który dzięki tkaninie z jakiej został uszyty zapewnia cyrkulację powietrza i minimalizuje ryzyko przegrzania, czy wręcz uduszenia niemowlęcia. To przeciwieństwo do ciasno tkanych, syntetycznych grubych kocy, które były kiedyś tak popularne i lubiane.

Cellular blanket to doskonały wybór dla każdego maluszka. Szczególnie, jeśli jest wykonany z wyselekcjonowanej wysokiej jakości bawełny. Naturalny materiał, który “oddycha” to najlepsza opcja dla delikatnej skóry dziecka. Tego typu kocyki są polecane przez położne oraz lekarzy. Warto wziąć pod uwagę współczesne rekomendacje ekspertów przy wyborze akcesoriów dla niemowląt.

 

Kocyk dla niemowląt – czym kierować się przy zakupie?

Jak już wspomnieliśmy, cellular blankets to kocyki wykonane z materiałów zapewniających cyrkulację powietrza. Dziecko nie przegrzewa się, a kocyk zapewnia odpowiednią izolację termiczną.
Kocyki typu cellular blanket są zazwyczaj lekkie, co sprawia, że są łatwe w użyciu i w żaden sposób nie ograniczają ruchów dziecka.
Dzięki swojej konstrukcji, kocyki te są odpowiednie zarówno dla noworodków, jak i nieco starszych maluszków. Mogą być stosowane zarówno w łóżeczku, jak i w wózku, a także w foteliku samochodowym.

Przy wyborze odpowiedniego kocyka dla niemowlaka kieruj się przede wszystkim jego funkcjonalnością, za którą idzie oczywiście najwyższa jakość użytych materiałów. Zwróć uwagę na rodzaj oraz posiadane atesty i normy bezpieczeństwa zachowane także podczas produkcji oraz hipoalergiczność tkanin. Pamiętaj: kocyk bawełniany zawsze jest lepszy niż np. poliestrowy! Skóra maluszka jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia. Wymieniane przez nas aspekty pomogą Ci uniknąć powyższych zagrożeń.

Upewnij się również, że wybrany kocyk ma odpowiedni rozmiar, aby zapewnić bezpieczne otulenie dziecka. Nie powinien być ani za duży – ponieważ może wtedy zagrażać dziecku – ani za mały, by nie blokował ruchów maluszka.

Cellular blankets to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy poszukują uniwersalnego, oddychającego i bezpiecznego kocyka dla swoich niemowląt!

 

Najlepsze kocyki dla niemowląt

Przygotowując się na przyjęcie maluszka do domu, jednym z kluczowych elementów wyprawki jest właśnie odpowiedni kocyk. Jako Motherhood – producent wysokiej jakości artykułów niemowlęcych – z dumą możemy zaprezentować naszą kolekcję najwyższej klasy kocyków. Są wyjątkowe, ciepłe, bezpieczne i stylowe! Od czego zacząć?

Kocyk na lato dla niemowlaka z pewnością powinien różnić się od wyboru kocyka dla niemowlaka na zimę. To jedna z pierwszych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę – odpowiednie dopasowanie do pory roku i panującej temperatury. W naszej ofercie znajdziesz kocyki:

  • bawełniane,
  • muślinowe,
  • dwustronne,
  • organiczne,
  • a nawet matę piknikową.

Każdy nasz kocyk Motherhood został stworzony z myślą o delikatnej skórze maluszków. W produkcji wykorzystujemy tylko miękkie i hipoalergiczne materiały, takie jak bawełna muślinowa. Tym samym wiemy, że zapewniamy najwyższy komfort dla Twojego niemowlęcia. Nasze kocyki są delikatne w dotyku, idealne zarówno do otulania, jak i do przytulania!

Ogromną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa używanych przez nas materiałów. Produkowane zgodnie z najwyższymi standardami (atest Oeko-Tex Standard 100 wydawany przez Instytut Włókiennictwa lub certyfikat GOTS) są w pełni bezpiecznymi i pozbawionymi toksycznych składników kocykami, np. nasz kocyk muślinowy.

Nasze kolekcje kocyków Motherhood są dostępne w różnorodnych wzorach i kolorach, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy designu dziecięcego! Oferujemy klasykę w postaci delikatnych, rozmarzonych pasteli, jak i odważniejsze wzory, np. zwierzęce dla tych, którzy cenią sobie charakterność. Tworzymy kocyki, które są równie piękne, co praktyczne!

Koniecznie odwiedź nasz sklep i wybierz coś dla swojego maluszka!